Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
 Tanie sushi na mieście znaleźć łatwo, ale gdzie szukać smaku? - ProjektSushi

sushi dostawaDobre sushi musi dużo kosztować ? taką opinię podziela zdecydowana większość Polaków jadających sushi na mieście lub zamawiających dostawę sushi do domu lub miejsca pracy. Znajdując ofertę na tanie sushi na ogół spodziewamy się więc niezbyt smacznego posiłku, którego tekstura ? zwłaszcza w przypadku owoców morza ? będzie pozostawiała wiele do życzenia. Jakby na przekór tym wszystkim opiniom i przekonaniom, najlepsze sushi w Warszawie serwuje sushi bar, który jednocześnie ma najbardziej konkurencyjne ceny w mieście. Jak to możliwe?

Sushi ? Tanio i ze smakiem

Miłośnicy sushi nie powinni zapominać o tym, że tradycyjne sushi jest w gruncie rzeczy potrawą skromną i mało wyszukaną. O jej egzotycznym charakterze stanowi przede wszystkim fakt, iż w tradycyjnej kuchni polskiej nie przywykliśmy do wykorzystywania aż tak zróżnicowanego spektrum owoców morza i świeżych ryb, co wynika oczywiście z ich ograniczonej podaży w naszej strefie klimatycznej. Dotychczas o cenie sushi decydował właśnie koszt świeżych owoców morza. Dziś, wraz ze wzrostem popularności kuchni azjatyckiej oraz zwiększoną podażą składników na polskim rynku spożywczym cena sushi w cale nie musi być wygórowana, żeby potrawa odpowiadała tradycyjnemu przepisowi. Skąd więc tak wiele drogich barów sushi w Warszawie?

Klienci przywykli do tego, że dobre sushi to kuchnia egzotyczna, a taka kosztuje. Wiele lokali serwujących świeże sushi bazuje właśnie na tym przekonaniu, od lat oferując tę samą jakość produktu w coraz wyższej cenie. Odmienną politykę cenową przyjmują nowe restauracje sushi, które wchodząc na rynek starają się zachęcić klienta niską ceną oraz tym, że dostawa sushi może być dowieziona praktycznie pod każdy adres w mieście. Gros tego typu nowych restauracji oferuje naprawdę dobre sushi, które przy okazji jest zaskakująco tanie. Jak się więc okazuje kręcenie tanich rolek nie wymaga od sushi masterów znajomości sekretnych przepisów czy tajemnych składników.

Najlepsze sushi w Warszawie w wielu odmianach

Tak naprawdę istnieje bardzo wiele rodzajów sushi, które można dzielić w różny sposób. Jak nazywają się te najpopularniejsze w Polsce? W Warszawie prym wiodą trzy główne odmiany sushi:

 

Nigiri-zushi najczęściej przyjmuje postać formowanego w dłoni, niewielkiego rulonu z ryżu, na który nakłada się plaster surowej ryby. Bardziej wprawieni sushi masterzy przewiązują nigiri cienkimi paseczkami wodorostów nori. Zdaniem wielu amatorów tego przysmaku, nie jest to rodzaj sushi, od którego należałoby rozpocząć degustację, jeśli nigdy wcześniej nie miało się w ustach surowych owoców morza.

Maki-zushi to cała gama smaków sushi zwijanego, w którym  – w zależności od lokalnych zwyczajów ? możemy znaleźć przeróżne dodatki. Maki od hoso do futo różnią się przede wszystkim średnicą rolki, a więc mnogością składników, jakie znajdziemy w środku. Hoso mają na ogół 2-3 cm średnicy, chu 3-4 cm, a futo-maki 4-6 cm. Uramaki to rolki odwrócone, w których ryż znajduje się na zewnątrz rolki, a nori wewnątrz. Bardzo często występują one w wariancie z sezamem na wierzchu.

Copyright© 2017 Projekt Sushi