Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /home/klient.dhosting.pl/mserv/projektsushi.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
 Gdzie kręcą najlepsze Sushi w Warszawie? - ProjektSushi

tanie sushiZastanawiasz się, gdzie kręcą najlepsze sushi w Warszawie? A może interesuje Cię tanie sushi z opcją dostawy do domu lub pracy? Zanim opowiemy o Projekcie Sushi, w ramach którego powstaje najlepsze sushi w Warszawie poświęcimy trochę uwagi historii tego niezwykle prostego japońskiego dania, które bezsprzecznie zrobiło wielką karierę na całym świecie.

Sushi

Sushi to japońska potrawa na bazie gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym, do którego dodawane są najróżniejsze składniki. O ile w całej Europie spotkać można sushi z kurczakiem, a w Polsce opcję bożonarodzeniową z karpiem, o tyle tradycyjne sushi to przede wszystkim surowe owoce morza, wodorosty nori, kawałki ryżu, surowe warzywa, grzyby, a często także ziarna sezamu. Pierwotnie sushi było prostą potrawą przygotowywaną w japońskich domach, która podobnie jak tradycyjna trzyskładnikowa włoska pizza z czasem ewoluowała do rangi prawdziwego kulinarnego rarytasu, w którym możemy znaleźć całe mnóstwo przeróżnych składników.

 

Nie nożem i widelcem

Tradycyjnego sushi nie spożywa się przy użyciu noża i widelca. Jest to potrawa przeznaczona do spożywania pałeczkami. Jeśli nie czujemy się na siłach jeść sushi pałeczkami po rolki bez obaw możemy sięgać palcami.

Do sushi dodaje się sos sojowy, zielony japoński chrzan wasabi o intensywnym smaku oraz marynowany imbir, którego zadaniem jest oczyszczanie kubków smakowych pomiędzy sięganiem po różne rodzaje sushi. Sos sojowy i wasabi bardzo często serwowane są oddzielnie, niezależnie od tego czy dostawa sushi miała miejsce do domu, czy posiłek był spożywany w restauracji. Mimo to, najciekawszą kombinację smaków pozwala uzyskać zamaczanie sushi w sosie sojowym, w którym uprzednio rozpuszczone zostało wasabi. Dlatego przed rozpoczęciem jedzenia zaleca się rozpuszczenie niewielkiej ilości zielonej pasty (w takiej postaci najczęściej serwowane jest wasabi w lokalu) w miseczce z sosem sojowym.  

Sushi z taśmy?

W prawdzie najlepsze sushi w Warszawie nie jest serwowane w taki sposób, jednak lubując się w tej japońskiej potrawie i poszukując nowych smaków sushi w zagranicznych lokalach warto znać zasadę działania ?sushi z taśmy? (kaiten-zushi). To bardzo popularna forma samoobsługowego spożywania sushi w restauracjach. Ruchoma taśma, na której obsługa ustawia różnego koloru talerzyki z odmiennymi rodzajami sushi przesuwa się wokół lokalu dając gościom możliwość wybierania spośród ?nadjeżdżających? porcji. Po zjedzeniu goście zanoszą do kasy talerzyki. Należność do zapłaty obliczana jest według ich kolorów.

Najlepsze sushi w Warszawie

Wróćmy jednak do miejsca, w którym kręcą najlepsze sushi w Warszawie. To sushi bar o inspirującej nazwie Projekt Sushi, w którym w prawdzie nie uświadczymy kaiten-zushi, jednak możemy zaprojektować swoje własne rolki wybierając najsmaczniejsze dodatki. Zaletą tego miejsca jest fakt, iż sushi jest tanie, a projektować możemy również przez telefon, gdyż bar oferuje dostawy sushi pod gros adresów w Warszawie.

Copyright© 2017 Projekt Sushi